Regulus 

CENTRÁLNÍ REKUPERAČNÍ JEDNOTKY

Centrální jednotky s vyšším výkonem, od kterých je pomocí potrubí rozváděn vzduch do jednotlivých místností. Druhým typem jsou lokální jednotky, které se umisťují do stěny a zajišťují výměnu vzduchu pouze pro místnost, ve které jsou umístěny. Centrální jednotka zajistí rovnoměrnou výměnu vzduchu v celém objektu. Jednotka pomocí potrubí přivádí čerstvý vzduch do obytných místností jako je ložnice nebo obývací pokoj a odvádí znečištěný vzduch z namáhaných místností jako je záchod, koupelna či kuchyň.

 

Sentinel Kinetic

Sentinel Kinetic je moderní centrální rekuperační jednotka určená zejména pro větrání rodinných domů. Její ovládání umožňuje libovolné nastavení intenzity větrání pro jakýkoli interval a jakýkoli den v týdnu, takže je možné jednotku naprogramovat přesně podle potřeby. Ovládací jednotka je v češtině, proto je její nastavení velmi jednoduché. Větrací jednotka se instaluje na stěnu. Ovládací panel je zabudován v čelní straně větrací jednotky.
Jednotka má v sobě integrován bypass (obtok) pro letní období. Klapka bypassu je elektronicky ovládána na základě vnitřní teploty v objektu. Filtry v jednotce jsou velmi jednoduše vyměnitelné. Ovládací jednotka umožňuje napojení externích ovládacích prvků jako například čidlo vlhkosti nebo čidlo kvality vzduchu nebo je možné například zvýšit výkon jednotky rozsvícením světla třeba na WC.
Velkou výhodou této jednotky je malá prostorová náročnost a velmi nízká hlučnost.

Výbavení:

  • České menu
  • Velmi nízká hlučnost
  • Široká možnost naprogramování
  • Účinnost až 92 %
  • Vyjímatelné omyvatelné filtry
  • Max. výkon 270 [m3/hod]

 

 

Centrální rekuperační jednotka AIR MINDER

Centrální rekuperační jednotka Air Minder je novou generací rekuperačních a ventilačních systémů pro celý dům. Kombinuje nepřetržitou ventilaci s nejprogresivnějším rekuperačním systémem, jaký je na trhu. Bez ztrát energie lehce z domu odstraní znečištěný vzduch a nepříjemné pachy z kuchyně, koupelen a WC a zajistí stálý přísun čistého filtrovaného vzduchu. Tím umožní Vám i Vaší rodině dýchat ve vašem domě stále čerstvý venkovní vzduch při zachování optimální tepelné pohody v domě a minimálních provozních nákladech. Zajišťuje nepřetržité větrání i v době, kdy je dům zcela uzavřen (dovolená, rekreační objekty).

Kvalita vnitřního prostředí v domě se také významně zlepšuje tím, že se vlhkost vzduchu udržuje na nízké hodnotě a do domu se přivádí ohřátý (nebo v létě ochlazený) čerstvý filtrovaný vzduch. Nepřetržité větrání celého domu snižuje relativní vlhkost a tím odstraňuje ideální podmínky pro množení roztočů a vznik plísní. Je ideální pro astmatiky, alergiky a při problémech s radonem.

Typ FB je vybaven obtokem vzduchu (bypassem). Obtok je určen pro provoz v letním období, kdy je třeba v podvečer přivádět chladný vzduch přímo do objektu. Vzduch tedy není přihříván ve výměníku ale proudí bypassem přímo do objektu

Vlastnosti:

  • Až 93% účinnost rekuperace tepla
  • Malá hlučnost
  • Nízké provozní náklady
  • Vodou omyvatelné filtry